Nefes Çalışması

10-May, 18;37 Emel 4 087
Nefes Çalışması İlk aldığımız nefes ile son aldığımız nefes arasında ki geçen zamana YAŞAM diyoruz. Aldığımız her nefesle yaşama tutunmaya çalışıyoruz. Dünyaya geldiğimiz zaman nefes alış verişlerimiz fabrika ayarlarında olduğu için, son derece sağlıklıdır. Zaman geçip olumsuz olaylarla karşılaşmaya başladıkça(korku, heyecan, üzüntü vs.) gibi nefesimizin fabrika ayarları bozulmaya başlar. Farkında olmadan nefesimizin alış şekli, sayısı, kalitesi değişir. Yaşadığımız travmalar sonrasında nefesimizi tutarak almaya başlarız. Bunun sonucunda az oksijenlenme hücrelerimizin sağlığını bozar. Dokular, organlar zarar görür. Beyin en fazla 3-5 dakika oksijensizliğe dayanabilir, daha sonra beyin ölümü gerçekleşir. Nefes çalışması bağışıklığımızı arttırır, hücre yenilenmesi hızlanarak yaşlanma süremiz uzar. Nefes çalışmasından sonra cildimiz sağlıkla parlar ve doğal botox etkisi oluşur. Detox etkisi artar, daha enerjik oluruz. Bilinçaltımızdaki hücre hafızasında birikmiş olan negatif kayıtları, yanlış inançları, geçmiş travmaları temizler. Öfke, kızgınlık, kırgınlık, nefret, korku, suçluluk duygularını yok eder. Kendimizi ve başkalarını affetmemizi sağlar, kendimize ve başkalarına karşı şefkatimizi arttırır. Kendimize az değer veriyorsak, bunu fark ettirerek, değersizlik inancımızı temizler. Kalbimizi koşulsuz sevgiye açarak, kendimizi ve başkalarını sevmemizi sağlar. Yaratıcılığımız gelişir. Gücümüzü hissettirir. Ben- Benim bilincini oluşturur. Kendimizi kolaylıkla ifade etmemizi sağlar. Evrensel Bilinçle, Evrensel Enerjiyle, Yaratıcı Güçle, Allah’la olan bağlantımızı sağlayıp, bizi daha da güçlendirir. Yüksek Benliğiniz yani Ruhunuzla bizi bütünleştirir. Birlik anlayışının oluşmasını sağlar. Zihnin açıklığını ve netliğini arttırır. Neşemizi, coşkumuzu, enerjimizi arttırır. Evrenden Yaratıcı Güçten, Allah’tan isteklerimizin gerçekleşmesini sağlar.

İnsanların tamamına yakını nefes kapasitesinin %30 ‘unu kullanıyor. Bu nedenledir ki %30 Sağlıklı, %30 Mutlu, %30 Neşeliyiz. Çünkü nasıl nefes alıyorsak öyle yaşıyoruz.

Nefes alırken bekleyerek mi nefes alıyorsunuz? Ya da nefesinizi farkında olmadan tutuyor musunuz? Yaşamın size bahşettiği tüm güzellikleri, mucizeleri, mutluluğu, huzuru ve sağlığı almak için de beklemede misiniz?
Göğüs bölgenize nefes almayarak, kalbinizi tüm sevgilere mi kapattınız?
Kalp bölgenize nefes alarak KOŞULSUZ SEVGİNİN önce kalbinize oradan da tüm bedeninize akmasını deneyimlemek ister misiniz?
Nefesin Spiritüel seviyesinde Ruhunuzla bütünleşmeyi yaşamak ister misiniz?
Nefes çalışmasıyla bedeninizdeki, zihninizdeki ve ruhunuzdaki negatif enerjilerden kurtulmak ister misiniz?
Nefes çalışmasıyla, daha önce yaşamış olduğun tüm sıkıntıları, üzüntüleri, öfkeleri, kızgınlıkları, kırgınlıkları, bedeninden, zihninden ve ruhundan uzaklaştırıp, yeni nefesle içine sevgiyi, mutluluğu, sağlığı, neşeyi, coşkuyu alarak, yaşamına devam etmek ister misiniz?

Nefesinle Evrende senin için var olan tüm Sevgiyi almak için kendine ŞİMDİ izin ver.